Wycieczki nad jezioro Bajkał

Wycieczki nad jezioro Bajkał

Wyprawy nad Bajkał to prawdziwe wyzwanie dla obieżyświatów i to nie tylko ze względu na odległe położenie. Niewiel osób jest w stanie zrezygnować z niewygód hotelu czy podróżowania w wygodnym środku transportu. Jednak właśnie Bajkał przyciąga takich ludzi. To piękne jezioro i perła syberyjskiej przyrody odwiedza co roku spora grupa turystów zorientowanych na tramping. Ta forma turystyki wymaga odpowiedniego przygotowania. Plecak, ciepły śpiwór, własny prowiant czy namiot to podstawowy ekwipunek trampingowca. I jeszcze pamiętajmy o dobrej mapie turystycznej która na pewno pomoże aby nie zgubić się podczas wycieczki seks.

Warunki klimatyczne na syberii w okresie letnim nie są tak ekstremalne jak się powszechnie uważa. Kontynentalny klimat powoduje że lata są stosunkowo ciepłe i zależnie od regionu mniej lub bardziej wilgotne. Nad południowym Bajkałem lato jest stosunkowo deszczowe, natomiast na północy jeziora jest chłodniej, ale za to bardziej sucho i opady deszczu są żadkie.

Wycieczki przyrodnicze nad Bajkał zachwycają nie tylko specjalistów z dziedziny nauk przyrodniczych. To tutaj znajduje się jeden z najstarszych Rosyjskich zapowiedników (rezwrwatów przyrody). W samym jeziorze można spotkać gatunki ryb które niegdzie indziej na świecie nie występują np. gołomianka mała czy omul bajkalski.

Temperatura w jeziorze nie zachęca do kąpieli gdyż żadko przekracza 10 stopni. Odwarznych śmiałków nie brakuje i nawet zimą można spotkać kąpiących się w jeziorze. Dla miłośników ciepłych kąpieli też się coś znajdzie. Występują tu bowiem gorące źródła istoczniki w których temperatura wody może wynosić kilkadziesiąt stopni.

About author

Related Articles