Wioska Leśnych Ludzi

Wioska Leśnych Ludzi
Plac zabaw z drewna (2 rodzaje huśtawek, huśtawka dla malutkich dzieci, zjeżdżalnia, małpi most z wieżami, szałas, traktor, wóz drabiniasty, szałas- „drabinka”, ławki). Usytuowany na polanie obok lasu brzozowego daje trochę słońca i trochę cienia. Nawet w upalny dzień panuje tu wspaniały klimat. Do Wioski Leśnych Ludzi prowadzą niecodzienne kamienne schodki z podwórka domu a potem ziemne schodki. Kamienne schodki to niecodzienna rzecz, gdyż budował je na specjalnym zbrojeniu kamieniarz staruszek, dopasowując kamień do kamienia poprzez ostrożne ostukiwanie brzegów naturalnego piaskowca. Jest tu także tajemnicza „Wyspa Skarbów”. W rzeczywistości jest to góra usypana przed wieloma laty z kamieni zebranych z pól, porośnięta drzewami i krzewami. Można ją przemierzyć ścieżynką i przejść z Wioski na dziką łąkę. Starsze dzieci uwielbiają to dzikie miejsce.

Piaskownica pod lipą
Na obrzeżach ogrodu znajduje się duża piaskownica , świetne miejsce dla maluchów. Jest tu równa przestrzeń do biegania i cień lipy opodal, gdzie rodzic lub opiekun może rozłożyć koc lub usiąść na ławce z dobrą lekturą. Obok piaskownicy stoi drewniany konik na sprężynie – super huśtawka. Tutaj również zaczyna się Dziki Trakt. Pierwszy jego etap to równa i prosta polna szeroka droga spacerowa. Świetna do bezpiecznej jazdy rowerkiem a zimą na biegówki lub przejażdżkę saneczkami z tatą.

Palenisko i oczko wodne
Platforma jest świetnym miejscem na kameralne ognisko! Wydzielona kamiennymi murami trawiasta przestrzeń ukryta w sercu ogrodu. W letnie wieczory można obserwować nietoperze lecące nad tym miejscem na starą lipę, gdzie zapewne polują. Poniżej ogrodu znajduje się oczko wodne. Królują tu dzikie karasie. Spotkamy tu też cudowne czerwone i błękitne ważki. Oczko jest bardzo naturalne, dlatego rośnie tu tatarak i kaczeńce. Otoczone wysokimi głazami piaskowca i palisadą od góry.

About author

Related Articles