Trasy na wycieczki rowerowe

Jak się przygotować do wycieczki rowerowej?

W najbliższych dniach masz w planach odbycie wycieczki rowerowej, ale nie wiesz, co na nią zabrać, by nie musieć jej przerywać z powodu braków w osprzętowaniu? Ten tekst częściowo rozwieje twoje wątpliwości. Dzięki niemu zdołasz przygotować się w taki sposób, by nawet te najtrudniejsze trasy na wycieczki rowerowe stały się dla ciebie jak najbardziej osiągalne.

Po pierwsze – ubiór. Strój na rower musi być i wygodny, i przewiewny. Wielu amatorów kolarstwa na ten drugi aspekt w ogóle nie zwraca uwagi, a jest to olbrzymi błąd, albowiem w nieprzepuszczającym powietrza stroju błyskawicznie się zapocisz, zwłaszcza przy wyjątkowo ładnej pogodzie, a to może sprawić, że stracisz ochotę na jazdę, albowiem zaczniesz odczuwać spory dyskomfort z powodu ubrania lepiącego się do skóry. Sprawdź więc, z czego wykonane są twoje spodenki, bluzka i bielizna. Jeżeli zamierzasz często jeździć, zainwestuj w lepszą odzież wykonaną z odpowiednich materiałów.

Na trasy na wycieczki rowerowe zawsze zabieraj też ze sobą jakiś izotonik (woda może ci niestety nie wystarczyć), coś do przekąszenia (np. batoniki energetyczne lub proteinowe) oraz telefon komórkowy, latarkę, ręcznik do wycierania potu i plastry. To taka absolutna podstawa, do której można też dodać spersonalizowane sprzęty i gadżety.

About author

Related Articles