SANTORINI

SANTORINI to grecka wulkaniczna wyspa położona na Morzu Egejskim. Wyspa wygląda tak jak dziś od około 4000 lat, kiedy taki kształt nadał jej potężny wybuch wulkanu.( Prawdopodobnie stąd wzięły się legendy o zatopionej przez wulkan Atlantydzie). Dziś jest głównie atrakcją turystyczną. W sezonie są tu prawdziwe tłumy i nic dziwnego, gdyż jest to miejsce tak malownicze i egzotyczne, że na pewno warto je obejrzeć. Wąskie, białe uliczki z wybudowanymi białymi domkami z niebieskimi motywami prowadzą do plaż, na których jest czarny piasek (z racji bliskiej odległości od wulkanu).Charakterystycznymi budowlami wyspy są białe wiatraki górujące nad białymi domami.
Pobyt na wyspie jest dosyć drogi, więc lepiej lokum znaleźć sobie na sąsiednich wysepkach, a których bardzo łatwo można dostać się na Santorini promem, statkiem lub wodolotem.
Większość budynków na wyspie używa paneli słonecznych, aby podgrzewać wodę, na wyspie brak też źródeł słodkiej wody, dlatego bieżąca woda ma słonawy smak?na wyspę lepiej przywozić swoją butelkowaną wodę do picia. Wyspa znana jest także z produkcji lokalnego wina i ciekawostką jest to, że krzewy winorośli nie są pnące, lecz płożące ( rozpościerają się po ziemi), a butelka tego wina to wspaniała pamiątka z tej wycieczki.

About author

Related Articles