Podróż koleją transyberyjską

Turystyka masowa Cię nudzi? Masz dosyć standardowych wyjazdów do kurortów i wylegiwania się całymi dniami na plaży? A może warto przeżyć przygodę życia i wybrać się w podróż Koleją Transsyberyjską?

Kolej Transsyberyjska oferuje możliwości podróży na trzech trasach. Szlak transsyberyjski rozpoczyna się na Dworcu Jarosławskim w Moskwie i biegnie aż do Władywostoku nad Pacyfikiem. Po drodze mijamy niezmierzone przestrzenie, ziemie zamieszkane przez dziesiątki azjatyckich ludów, przepiękne krajobrazy i miasta takie jak: Władimir, Niżny Nowogród, Kirów, Omsk, Perm, Jekaterynburg, Nowosybirsk czy Irkuck. Ta trasa wiedzie aż przez osiem różnych stref czasowych.
Druga trasa – szlak transmandżurski biegnie między Pekinem i Moskwą przez Shanhaiguan, Szenjang i Harbin z ominięciem Mongolii. Również trzeci szlak – transmongolski prowadzi z Moskwy do Pekinu, jednak inną trasą – przez Mongolię. Bez względu na to, którą trasę wybierzemy, czeka nas fantastyczna przygoda, wspomnienia, które zostaną nam, będziemy przeżywać przez całe życie.

About author

Related Articles