Pireneje kolejka wąskotorowa

Opuszczone wioski w Pirenejach

Jeden z największych łańcuchów górskich Europy ukrywa liczne tajemnicze miejsca. Pireneje po stronie hiszpańskiej przyciągają turystów i podróżników nie tylko sportami zimowymi, wędrówkami i pielgrzymkami. Miejscowości oddalone od głównych dróg wieją pustkami. Ludzie opuścili wsie i miasteczka ałymi rodzinami.

Migracja zarobkowa nie była jedynym powodem przemieszczania się w kierunku największych miast. Kryzys w 2008 na hiszpańskim rynku nieruchomości na pewno w tym pomógł. Mentalność hiszpańska nakazuje jednak żyć wśród społeczeństwa, więc coraz bardziej starzejące i odosobnione jednostki wolały porzucić ówczesne domy i mieszkania przenosząc się tam, gdzie toczy się życie.

Opuszczone miasteczka, często w całości wraz z kościołami, wiszą wystawione na sprzedaż za śmieszne pieniądze. Niektóre miejsca jak w przypadku opuszczonego dworca w Pirenejach są tak popularne, że będąc w okolicy można wykupić wycieczkę grupową i poczuć się dzięki niej jak w postapokaliptycznym filmie. Ten rodzaj zwiedzania można zaliczyć do listy miejsc mrocznej turystyki.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

About author

Related Articles