Monako. Niewielkie księstwo o wielkim potencjale.

To niewielkie księstwo leżące na Lazurowym Wybrzeżu może zaskoczyć swym bogactwem, a wycieczki chętnie zaglądają na jego teren. Na turystów czeka tu wiele ciekawych obiektów i zabytków, obok których trudno przejść obojętnie. Choć dla wielu symbolem księstwa jest okazały Pałac Książęcy, Monako może zaskoczyć również innymi, mniej znanymi atrakcjami. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w tym maleńkim państwie?

Monako – wyjątkowe państwo

To jedno z najmniejszych, a zarazem najbogatszych państw w całej Europie. Księstwo Monako, choć zajmuje zaledwie 2 kilometry kwadratowe, może się pochwalić dynamicznie rozwijającym się sektorem bankowym. Jego cztery dzielnice są jednak tak atrakcyjne, że dzięki turystyce Monako na brak dochodów narzekać nie może. Kusi samo miasto Monaco, jak i najsłynniejsza dzielnica z dobrze znanym kasynem – Monte Carlo. Dodatkową atrakcją tego niewielkiego księstwa leżącego na terenie Lazurowego Wybrzeża jest skaliste wybrzeże, które może wzbudzić zachwyt w każdym turyście.

Z wizytą w Ogrodach Egzotycznych

Na terenie Ogrodów Egzotycznych czeka na turystów Muzeum Antropologiczne oraz obserwatorium z ciekawą jaskinią. Najbardziej intrygujący jest tu jednak sam ogród. Założony w początkach XX wieku szybko stał się największą ozdobą Lazurowego Wybrzeża. Turyści, którzy znajdą się na jego terenie będą mogli wypocząć w otoczeniu pięknej zieleni i licznych gatunków roślin pochodzących z całego świata.

Muzeum Oceanografii, czyli odkrywanie podwodnego świata

Muzeum Oceanografii jest jedną z największych atrakcji Monako. Znajduje się ono w dzielnicy Monaco – Ville, w pobliżu Pałacu Książęcego oraz katedry św. Mikołaja. Założone w 1910 roku przez księcia Alberta jest najwspanialszą placówką tego typu na świecie. Na zwiedzających czeka tu ogromne akwarium, w którym można ujrzeć niezwykłe gatunki ryb z całego świata. Wejścia do muzeum strzeże natomiast łódź podwodna, będąca jednym z symboli Lazurowego Wybrzeża.

Monte Carlo. Kraina hazardu i marzeń o bogactwie

Monte Carlo nie bez powodu stało się najsłynniejszą dzielnicą tego niewielkiego księstwa. Tu rodzą się fortuny, to kończą się marzenia o bogactwie. A wszystko to z powodu miejscowego kasyna, za sprawą którego Monte Carlo stało się światową stolicą hazardu. Jednak nie tylko kasyno uprzyjemnia czas turystom spędzającym czas w tym miejscu. Można zajrzeć do miejscowej opery oraz do teatru. Warto podkreślić, że kojarzone przede wszystkim z kasynem Monte Carlo jest znanym uzdrowiskiem morskim oraz rewelacyjnym kąpieliskiem. Piękne plaże są jego kolejnym atutem, który przyciąga tu turystów z całego świata.

About author

Related Articles