Kraj kwitnącej wiśni na wyciągnięcie ręki

Japonia to jeden z punktów, który każdy prawdziwy podróżnik chce zaznaczyć na swojej mapie życia. Zazwyczaj kojarzy się z kwitnącymi wiśniami, pięknymi twarzami gejsz ukrytymi za białą farbą, krzyczącymi samurajami. Ale Japonia to też kraj wielu kontrastów i wielu barw, oferuje przepiękne zabytki, nowoczesne miasta pełne neonów, nocne życie i pyszną kuchnię. Każdy chce choć raz przeżyć noc pełną wrażeń w Tokio. Poniżej kilka pomocnych wskazówek jak powinna wyglądać Japonia wycieczka, by z podróży wrócić nasyconym i pełnym dobrych myśli na temat tego kraju.

 

Po pierwsze, kiedy najlepiej jechać do Japonii? Japonia słynie z trudnego klimatu, jest bardzo wilgotno i gorąco. Pora deszczowa trwa tam od czerwca do lipca, opady są bardzo obfite, często też pojawiają się tajfuny. Najlepiej wybrać się do Japonii w kwietniu, wtedy jest już ciepło, ale nie upalnie. No i w kwietniu kwitnie wiśnia. Dobrym czasem na wyjazd jest także przełom grudnia i stycznia, wtedy odbywa się tam wiele ciekawych festiwali i cały kraj wygląda jeszcze piękniej.

 

Po drugie, co musi mieć w sobie Japonia wycieczka, żeby każdy był usatysfakcjonowany? Japonia, jak każdy kraj, ma swoje miejsca obowiązkowe dla turystów, których po prostu nie można pominąć w czasie swojego pobytu. Koniecznie trzeba zobaczyć drewniane świątynie buddyjskie, które leżą na zboczach i szczytach gór w Kioto i Narze. Świątynie mają bronić miasta przed działaniem złych demonów, ich naturalne otoczenie sprzyja medytacji i zachwyca każdego, kto szuka harmonii w swoim życiu. Nikt nie może też przejść obojętnie obok starych samurajskich zamków, które mają śpiewające podłogi, które w przeszłości miały informować o zbliżającym się intruzie. Miłośnicy nowoczesności i wielkich miast po prostu muszą zobaczyć Tokio.

 

Taka Japonia wycieczka to też świetna okazja do tego, żeby spróbować miejscowych smaków. W Japonii pyszną surową rybę i owoce morza dostaniesz w każdej knajpce. Dla fanów relaksu są tradycyjne gorące źródła z widokiem na las i góry. Ci, którzy potrzebują mocniejszych wrażeń i jeszcze lepszych widoków powinni zdecydować się na nocną wspinaczkę i wschód słońca ze szczytu święte góry Fuji.

About author

Related Articles