Kotlina Kłodzka atrakcje

Kotlina Kłodzka

Na urozmaicone wakacje w Polsce nie można narzekać, gdyż wybór jest ogromny. Możemy je spędzić opalając się nad morzem lub pływając w mazurskim jeziorze. Kto bardziej leniwy, zostaje u siebie w mieście, bądź wyjeżdża tylko na wieś, żeby poleniuchować u dziadków. Inni, bardziej aktywni, dla których najlepszym wypoczynkiem jest chodzenie i podziwianie widoków, wybierają górskie tereny.
Atrakcyjnym wyborem może okazać się Kotlina Kłodzka. Położona w Sudetach, we wschodniej części województwa dolnośląskiego, graniczy z Czechami. Główne miasto kotliny to Kłodzko, a samą kotlinę otaczają sąsiednie góry.
Kotlina Kłodzka atrakcje to między innymi wypady poza miasto. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie może pochwalić się wspaniale zachowanymi zaciekami. Jaskinia Radochowska jest dzika i tajemnicza, czyli idealne miejsce dla szukających wrażeń. Jeśli ktoś woli wodę między górami, może spędzić dzień nad zalewem w Starej Morawie. Ciekawym miejscem może okazać się Dolnośląska Jerozolima, czyli Sanktuarium w Wambierzycach. Jeśli wspinaczka i góry nikomu nie straszne, może wybrać się w Błędne Skały, które tworzą labirynt w Górach Stołowych. Nietypową i jedyna taką atrakcją w całej Polsce jest grobowiec – Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej. Miłośnicy architektury mogą pozachwycać się rynkiem w Lądku Zdroju, mostem kamiennym w Bardzie czy Pałacem w Żelaźnie.
Kotlina Kłodzka obfituje w atrakcje, które zachwycą starszego i młodszego, chłopca i dziewczynkę. Można się tam wybrać na weekend, albo na dłuższe wakacje, gdyż obiektów do oglądania i podziwiania tam nie zabraknie.

About author

Related Articles