Korfu. Najzieleńsza z greckich wysp

Od innych greckich wsyp odróżnia się ona przede wszystkim swą zielenią, o którą trudno w pozostałych regionach Grecji. Jej górzysty charakter oraz malownicze, strome klify sprawiają, że ma ona nieco dziki charakter. To jednak tylko pozory. W rzeczywistości Korfu jest miejscem idealnym dla tych, którzy szukają pięknego i atrakcyjnego miejsca na wakacyjny wypoczynek. Co może im zaoferować ta pełna zieleni grecka wyspa seks?

Wyspiarska stolica

Najważniejszym ośrodkiem miejskim na tej otoczonej wodami Morza Jońskiego wyspie jest Korfu. Historyczna część tego miasta, mimo licznych zniszczeń w okresie II wojny światowej, nadal może zaskoczyć zwiedzających ciekawymi zabytkami. Spacerując uliczkami tego miasta można dostrzec wiele ciekawych budowli z czasów brytyjskiego i francuskiego panowania na wyspie. Koniecznie trzeba też odwiedzić tutejszy zamek oraz fortecę: starą i nową. Ci, którzy chcą lepiej poznać dzieje wyspy i zapoznać się z jej historycznym bogactwem, koniecznie powinni zajrzeć do tutejszego Muzeum Archeologicznego. Ci, którzy chcą wypocząć w pięknym otoczeniu, mogą natomiast złożyć wizytę w Weneckich Ogrodach Pałacowych.

Korfu i jej najpiękniejsze klify

Klify, które stromo opadają w stronę morskiej toni, stały się jednym z najbardziej charakterystycznych dla tej wyspy elementów pejzażu. Aby ujrzeć jedne z najpiękniejszych, koniecznie trzeba wybrać się w rejon miejscowości Peroulades. Tu wybrzeże prezentuje się wyjątkowo, a strome klify o wysokości 50 metrów wpadają do morskiej wody, tworząc tym samym wyjątkową scenerię. Malownicze skały wcinające się w morze można podziwiać również w tak pięknym miejscu, jakim jest przylądek Cape Dratis. Z pięknych klifów słynne są również okolice miejscowości Sidari, w których nie brak malowniczych zatok oraz skalnych, nadmorskich kanionów.

Najpiękniejsze zamki na wyspie

Uliczka w Korfu – moje wczasyNa Korfu nie brak też ciekawych zabytków, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszą się zamki. Gdzie można je zobaczyć? Jeden z ciekawszych znajduje się w miejscowości Kassiopi, znanej z malowniczego wybrzeża. To nad nim górują ruiny zamku weneckiego, który jest nie tylko cennym zabytkiem, ale i doskonałym punktem widokowym. Drugim bardzo ważnym zamkiem na wyspie jest zamek Angelokastro. Wzniesiony w XIII wieku znajduje się na górskim szczycie, z którego można podziwiać malowniczą okolicę.

Malownicza sceneria i liczne atrakcje sprawiają, że jednym z najlepszych miejsc na wakacyjny wypoczynek jest właśnie Korfu Wczasy na niej cieszą się od lat dużym powodzeniem, a sama wyspa jest częstym celem wakacyjnych podróży Polaków.

About author

Related Articles