Jakich plaż najlepiej unikać?

Bardzo ważnym kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze plaży najlepszej dla letniego wypoczynku nad wodą, jest fakt czy jest na niej obecny ratownik. Wykwalifikowany ratownik daje niejako gwarancje bezpieczeństwa. Będąc na plaży strzeżonej przez ratownika zyskujemy pewność, że w razie gdyby w czasie kąpieli wystąpiły jakieś nieprzewidziane okoliczności, na plaży znajduje się specjalista, który nam pomoże.
Inną ważną dla dokonania właściwego wyboru plaży kwestią jest unikanie plaż, na których zamieszczona jest tabliczka o zakazie kąpieli.
Powinniśmy unikać kąpielisk, które znajdują się przy zaśmieconych miejscach, oraz takich, gdzie widzimy, że woda jest brudna, lub zanieczyszczona różnego rodzaju glonami, takimi jak sinice. Kąpiel w takim miejscu może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Może ona spowodować nie tylko różnego rodzaju choroby skóry, ale też zatrucia całego organizmu. Jeśli wokół miejsca, w którym chcemy się kąpać znajduje się dużo śmieci, możemy przypuszczać, że zanieczyszczone może być także dno zbiornika wodnego, a więc ryzykujemy możliwością skaleczenia się jakąś puszką, czy potłuczoną butelką.

About author

Related Articles