Gdańsk atrakcje turystyczne

Spacerem przez Gdańsk.

Żeby odwiedzić miejsce pełne zabytków, historii, wspaniałego klimatu wcale nie trzeba jechać do Włoch, Grecji czy Francji. Wystarczy wyjechać poza granice własnej wsi czy miasteczka i już znajdziemy pełno skarbów i pięknych miejsc.
Jednym z takich miejsc jest Gdańsk. To położone nad brzegiem Morza Bałtyckiego miasto, pełne jest niesamowitych miejsc, o których istnieniu z pewnością nie wie większość z nas. Gdańsk atrakcje turystyczne to między innymi Długi Targ zakończony Zieloną Bramą. Jest to ulubione miejsce spotkań turystów, pełne pubów, kawiarni i restauracji. Ulica Mariacka to najbardziej zachwycająca uliczka, oddająca niepowtarzalny charakter i klimat dawnej zabudowy tego miasta. Na chwilę uwagi zasługuje Pomnik – fontanna Studnia Neptuna. Zaprojektowana przez Abrahama van den Blocke z 1615 roku. Kolejną z atrakcji Gdańska jest Długie Pobrzeże, czyli ciągnący się deptak, na którym usytuowany jest ciąg gotyckich bram wodnych: Krowia, Chlebnicka, Mariacka, św. Ducha oraz słynny Żuraw, odbudowany w latach 90-tych. Gdańsk atrakcje turystyczne to również Stocznia Gdańska, jedna z największych stoczni w Polsce. Kolejną atrakcją, na której warto zawiesić oko jest Archikatedra Oliwska. Wzniesiona w czasach romanizmu i gotyku, słynie głównie ze swych rokokowych organów. We wnętrzu owej katedry można znaleźć 23 ołtarze, bardzo bogate artystycznie, gdyż pochodzą z takich epok jak barok, rokoko i renesans.
Wybierając się do tego pięknego miasta, jakim jest Gdańsk, najlepiej byłoby zaplanować sobie trasę wycieczki i najpilniejsze do obejrzenia zabytki, ponieważ Gdańsk obfituje w atrakcje, o których nawet rodzimi Polacy nie wiedzą.

About author

Related Articles