Co zabrać do Tunezji?

Wybierając się na urlop Tunezji, musimy pomyśleć o wyposażeniu naszego bagażu w odpowiednie rzeczy, które już na miejscu się nam przydadzą. W pierwszej kolejności zajmijmy się spakowaniem stosownej odzieży. Na pewno warto zabrać długie spodnie i kurtkę bądź sweter (coś na długi rękaw) – szczególnie jesienią czy wczesną wiosną, kiedy w ciągu dnia jest ciepło, ale wieczory i noce bywają chłodne (różnice w temperaturach dziennych i nocnych mogą być znaczące).

Musimy też koniecznie zabrać wygodne obuwie. Jeżeli chcemy komfortowo zwiedzać zabytki w Tunezji, nie możemy mieć na sobie butów, które nas będą uwierać, uciskać itp. Nie zapominajmy także o nakryciu głowy – letni kapelusz będzie idealny, paniom przydadzą się też chusty do okrycia ramion, co jest wymagane przy zwiedzaniu niektórych obiektów i miejsc (Tunezja to kraj muzułmański, obowiązują to zatem pewne zasady, których turyści powinni przestrzegać; eksponowanie ciała mile widziane nie jest).
Kolejna ważna sprawa, którą musimy mieć na względzie dotyczy wyżywienia. Co prawda jedzenie w Tunezji jest bardzo smaczne, to jednak przyrządzane jest w zupełnie innych warunkach – chodzi głównie o klimat. Może nam zatem zaszkodzić. W naszej apteczce nie powinno w związku z tym zabraknąć kropli żołądkowych oraz leków przeciwbólowych, rozkurczowych i na biegunkę. Pamiętajmy też o kremach i emulsjach do opalania – koniecznie z wysokim faktorem (tym wyższym, im jaśniejszą mamy karnację). Przydatnym gadżetem będzie również sakiewka na dokumenty.

About author

Related Articles