Apartamenty Zakopane

Zakopane to miasto, które warto odwiedzić nie tylko zimą, ale też o cieplejszej porze roku. Jest idealne na zimowe ferie i letnie wakacje, ale też na jesienny urlop sprawdzi się znakomicie. Jak zaplanować wyjazd, aby wszystko się udało?

Zakopane to oblegane miejsce zwłaszcza, gdy w zimie są warunki do jazdy na nartach. Ale warto też sprawdzić przed wyjazdem czy nie ma w tym terminie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, ponieważ wtedy szanse na znalezienie noclegu na miejscu są znikome. Na takie weekendy warto zarezerwować apartamenty Zakopane nawet na pół roku wcześniej, aby mieć w czym wybierać.

W sezonie letnim jest mniej turystów, ale nie oznacza to, że nie warto rezerwować noclegu wcześniej. Warto również sprawdzić polecane restauracji, w których serwują na pewno góralskie jadło. Jeśli wybieramy się na pieszą wycieczkę w góry trzeba też sprawdzić, które szlaki są otwarte dla turystów i gdzie na naszej trasie znajduje się schronisko. A przede wszystkim zabrać odpowiednie ubrania i mapy tras.

About author

Related Articles