Agroturystyka Świeradów Zdrój

Agroturystyka Świeradów Zdrój

Świeradów-Zdrój to malownicze uzdrowiskowe miasto leżące w Sudetach Zachodnich, a dokładniej w Górach Izerskich. W obszarze Świeradowa występują wody mineralne, a także wybudowano kilka zakładów uzdrowiskowych.

Wody ze Świeradowa zawierają m.in. radon, czyli pierwiastek promieniotwórczy, który w niewielkich ilościach nie tylko nie jest szkodliwy, ale także leczy wiele schorzeń. Woda radonowa, nazywana niekiedy także radoczynną, dzięki optymalnemu stężeniu czynników promieniotwórczych, ma szerokie spektrum zastosowań w kuracjach uzdrowiskowych.

Świeradów stał się miejscem turystycznym szczególnie cenionym przez kuracjuszy, ze względu na pokłady wód mineralnych, ale oferuje także wiele ciekawych zabytków dla miłośników historii. W mieście znajdują się budynki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, w skład których zalicza się wille, sanatoria, pensjonaty, park i pijalnia wód mineralnych. Warto odwiedzić także Czarci Młyn, obecnie znajdujący się tam skansen produkcyjny Muzeum tzw. Muzeum Chleba. Nie zabraknie także interesującej legendy związanej z tym miejscem. Warto zwiedzić również kościoły stojące w części miasta zwanej Czerniawą.

Agroturystyka Świeradów Zdrój
Osoby, które preferują aktywne spędzanie czasu, będą zadowolone z obiektów sportowych takich jak korty tenisowe i baseny, a także tereny do jazdy konnej. Miłośnicy gór mogą wybrać się szlakami turystycznymi prowadzącymi w najpiękniejsze zakątki Gór Izerskich. Popularne noclegi w tej miejscowości to wille, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, a także pokoje gościnne mieszczące się blisko centrum.

About author

Related Articles